Druhé místo v soutěži ve finanční gramotnosti

Business day 2014

Dne 26. 2. se naše škola zúčastnila soutěže ve finanční gramotnosti. Reprezentovalo nás pětičlenné družstvo ve složení: Iveta Panochová, Anna Kůsová, Ladislav Šprinc, Jiří Cabicar a Kateřina Suchardová. Získali výborné druhé místo.

Na úvod žáci představili svůj tým, jeho název, motto, logo a vlastnoručně vyrobené vizitky. Dalším úkolem bylo testování znalostí o naší měně. V tomto testu byli nejlepší. Ve znalostech o cizích měnách opět byli první. V porovnávání produktů bank se umístili na třetím místě a v hrané reklamě na místě pátém stejně jako v posledním úkolu. Na své znalosti jsme si mohli i předem vsadit a díky správnému odhadu v sázkách získali nejvíce peněz.

V součtu všech bodů zaostali za vítězným týmem o šest bodů a s náskokem pěti bodů před třetím týmem.

Všem žákům gratuluji k úspěchu a děkuji jim za velmi dobrou reprezentaci školy.

Jan Cabicar