Přátelské florbalové utkání v Trutnově

Přátelské florbalové utkání

V zimě jsme se na Krkonošském florbalovém turnaji domluvili se střediskem volného času a se základní školou v Pilníkově na možnosti uspořádat

mezi našimi družstvy malý turnaj. Dohodli jsme termín 5. 5. 2014 ve 14 hodin a místo v tělocvičně Základní školy Frimla v Trutnově.

Protože jsme jediní měli i družstvo dívek, musely postupně dívky hrát proti chlapcům. V obou zápasech si vedly dobře a poctivě bránily, jen se nedostaly k pořádnému zakončení. Proti Pilníkovu držely až do poslední minuty dvanáctiminutového utkání nerozhodný stav 0:0. Čtyřicet sekund před koncem dostaly smolný gól. SVČ byl obtížnější soupeř, ale v zakončení selhával a nebýt jedné tečované střely, která si nakonec do branky našla cestu, povedla se nám remíza. V obraně si velice dobře vedly Anna Kůsová se Sárou Mertlíkovou a v útoku Adriana Fandelová s Kateřinou Spitzerovou.

Chlapecké družstvo, zvláště pak první útok (ve složení Pavel Fiedler, Tomáš Poskočil, Martin Kopera), si s oběma soupeři vědělo rady a bez problému s přehledem zvítězilo 4:2 a 5:1 v utkáních hraných na 2 x 10 minut. Své soupeře přehrávalo hlavně přihrávkami a střelbou. Je škoda, že se v druhém útoku nevedlo Štěpánu Sedlákovi, který promarnil mnoho šancí na skórování z krásných přihrávek od Kryštofa Krajniaka. Třetího útočníka v druhém útoku doplňovala některá z dívek a Kateřině Spitzerové se podařilo dát gól.

Ještě bych vyzdvihl výkon brankáře Radomíra Šmídy, který výborně odchytal všechna naše utkání.