Spolupráce škol pokračuje

Vydali jsme se do Polska za turistikou a poznáním

V pátek 6. června ráno jsme vyjeli společně s 18 žáky naší školy do polských Piechowic, kde jsme se zúčastnili turistického pochodu „PIECHOTKA“. Tuto akci pořádala naše partnerská škola. A právě letos se konal jubilejní, už 30. ročník.

Po přivítání a prohlídce piechowické školy nás autobus odvezl do obce Przesieka, odkud jsme vyrazili asi na 12- ti kilometrový pochod. Cílovou metou byla obec Staniszów. S námi na trasu se vydali také žáci dvou polských škol. Po cestě děti navazovaly nová přátelství – zpočátku stydlivě, moc si nerozuměly, tak si pomohly angličtinou nebo rukama a trpělivým vysvětlováním. Protože sluníčko pořádně „topilo“, cesta některé unavila. Ale v turistické ubytovně všichni znovu rychle nabrali síly. Po večeři každá skupina představila svůj program a pak jsme si udělali vycházku k nedalekému rybníku. Večer jsme poseděli u ohně, opékali klobásky a za doprovodu kytary zpívali trampské písničky.

V sobotu nás autobus zavezl zpátky do Piechowic, kde nám vedení školy domluvilo exkurzi v místní sklárně. Po zajímavé prohlídce jsme pak čekali na vyhodnocení celé akce. V areálu piechowické školy se sešlo velké množství účastníků pochodu a každá skupina byla odměněna. Rozloučili jsme se písničkou a vyrazili zpět k domovu.

Doufám, že všem zůstanou pěkné vzpomínky na vydařenou akci a možná i nová přátelství. A už teď se můžeme těšit na turistický pochod Po stopách loupežníka Lotranda a následný školní karneval v duchu Čapkovských pohádek, který budeme pořádat 21. června. Na tyto akce jsme na oplátku pozvali i naše polské kamarády z partnerské školy.

Akce probíhají v rámci projektu "Spolupráce základních škol Radvanice a Piechowice", který byl finančně podpořen Královéhradeckým krajem.

Fotografie z akce - viz fotogalerie

Hana Diblíková, Robert Hager