Hoří!

Požární poplach

Ve čtvrtek 16. října zahalil vestibul školy hustý dým, který pronikal i do tříd, a za chvíli už se ozývalo volání „Hoří!“… Naštěstí se tentokrát jednalo pouze o cvičný poplach, který měl za úkol prověřit připravenost zaměstnanců školy i žáků na krizové situace a preventivním způsobem zajistit co možná největší bezpečnost a ochranu zdraví i majetku, pokud by opravdu hořelo. Ke škole dorazily dvě hasičské jednotky – z Radvanic a z Jívky - a také vyšetřovací vozidlo z Trutnova. Po příjezdu hasičů byla simulována záchrana dvou žáků, kteří včas neopustili budovu. Po skončení cvičného poplachu měli žáci možnost důkladně si prohlédnout hasičskou techniku.

Věřím, že akce splnila svůj účel, ale zároveň doufám a přeju nám všem, abychom požáry a podobné katastrofy zažívali jen nanečisto.

Robert Hager, ředitel

Dodatečně se omlouváme všem, které jsme touto akcí vylekali. Jistě uznáte, že v podmínkách školy je třeba si z důvodu bezpečnosti některé situace nacvičit, abychom předešli zbytečným zmatkům při případném skutečném požáru.