Novinky ze školní jídelny

Novinky ze školní jídelny                                                                                       13.11.2014

Vyznačení alergenů:

Od 13. 12. 2014 podle směrnice 1169/2011 EU musí být na jídelním lístku vyznačeny alergeny. Alergeny budou na jídelním lístku umístěny za názvem jídla formou čísla. Názvy alergenů s čísly budou přiloženy u jídelníčků a na webu školy.

Je-li vaše dítě alergické, je potřeba mu jídlo včas odhlásit.

Nové trendy vaření:

Dle nových doporučení budeme více kombinovat luštěniny s obilninami např. (pečivo nebo rýži s luštěninami, …). Pro vaše děti je to stravitelnější a výživnější. Jídelníček tomuto doporučení přizpůsobíme.

Odhlašování obědů:

Stále se stává, že si včas (alespoň den předem) neodhlašujete obědy, potom zbytečně strava propadá. Pokud se rozhodnete, že vaše dítě již na obědy chodit nebude, je nutné dítě ze stravy odhlásit nejlépe písemně. Žádost o ukončení stravování najdete na webu školy. Při platbě převodem se přesvědčte, zda jste zadali variabilní symbol vašeho dítěte. Bez toho je zdlouhavé dohledat platbu.

Děkuji.

vedoucí ŠJ Jana Růžičková