Otevření nového hřiště na zahradě MŠ

O prázdninách proběhla v mateřské škole rekonstrukce zahrady. Ta se mohla uskutečnit jen díky sponzorským darům, které se podařilo sehnat. Hlavním sponzorem se stala Nadace ČEZ, která z programu „Oranžové hřiště“ poskytla dar ve výši 200 000,- Kč. Ale i mezi místními

podnikateli se našli tací, kteří nám přispěli – firma Němeček, společnost Gemec-Union, a.s., firma KASPER KOVO, s.r.o., paní Marcela Andresová – prodejna smíšeného zboží Radvanice. Všem sponzorům patří velké poděkování.

Na zahradu bylo instalováno několik herních prvků. Největším prvkem je sestava tří věží s klouzačkou, které jsou propojeny dřevěným tunelem a šikmým balančním mostem, po stranách sestavy jsou lezecké stěny s úchyty a sítě. Dalšími prvky jsou houpačka s lanovým ptačím hnízdem, závěsná 2místná houpačka, lezecká síť do svahu a lezecká stěna do svahu. Tyto nové herní prvky doplnily stávající prvky zahrady, kterými jsou dvě pružinové houpačky, kolotoč, pískoviště a dřevěný domeček. Součástí zahrady je také pergola, která byla o prázdninách doplněna o novou podlahu ze zámkové dlažby. V nejbližší době bychom rádi vybavili zahradu ještě vyvýšenými záhony na pěstování ovoce a zeleniny.

Slavnostní otevření nového hřiště proběhne 17. září 2019 od 15:30 hod. Prohlédnout si budete moci zároveň nově otevírané oddělení naší MŠ. Všichni jste srdečně zváni!

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ.

CEZ Oranzove hriste 2019

Za MŠ Radvanice Alice Zachovalová