Aleš Kisý - paralympionik

Dne 31. 10. navštívil naši ZŠ paralympionik pan Aleš Kisý. Zajímavou přednáškou chtěl žákům přiblížit, že nebezpečí opravdu číhá na každém rohu a i při

skoku do vody se může stát úraz ohrožující život – tak jako jemu.

Pan Kisý představil žákům svůj osud i osud dalších lidí, které také postihl nějaký vážný úraz. Na krátkých videích seznámil žáky s tím, jak si tito lidé dokázali v životě najít nový smysl a že dál žijí život plný aktivit a radosti. Přiznal nám, že se každý den potkává s bolestí, jezdí velmi často na rehabilitace. Mluvil také o tom, jak se společně s lékaři snaží, aby jeho život byl co nejlepší. Při tom všem zápřahu ještě pracuje, stará se o rodinu, vede a trénuje svůj tým ragby vozíčkářů a také trénuje atletiku.

V atletice se účastní republikových, evropských i světových mistrovství a byl již také třikrát na paralympiádě. Nejlepší jeho umístění bylo 4. místo ve vrhu koulí na paralympiádě – i proto mu někteří kamarádi atleti říkají „pan Bramborový“.

Aktuálně je pan Kisý v Dubaji na mistrovství světa v paraatletice. Včera získal zlato ve vrh koulí.

Mgr. O. Matěnová