Almanach radvanické školy je na světě!

Krásné slunečné počasí provázelo v sobotu 12. září 2020 oslavy 60. výročí existence nové školní budovy radvanické školy. Při této významné příležitosti se dopoledne na nádvoří školy uskutečnil také slavnostní křest historicky prvního školního almanachu, který představuje absolventy radvanické ZŠ od roku 1953 do současnosti. Almanach radvanické školy tak doplnil publikaci Historie radvanické školy, která spatřila světlo

světa před dvěma lety a je dílem stejného autora, radvanického rodáka Romana Reila.

Účastníci akce si mohli v sobotu prohlédnout všechny prostory školy, školky, jídelny a družiny. V hojné míře zde byly prezentovány velmi různorodé práce a dovednosti žáků i absolventů školy. Velkou pozornost budily samozřejmě nástěnky s fotografiemi absolventů, na kterých se každý rád našel a zavzpomínal na své spolužáky a učitele. Myslím, že každý si vybral to své z opravdu bohaté nabídky doprovodného programu, a to od těch nejmenších, kteří se mohli svézt na poníkovi nebo na čtyřkolce. K dispozici byly též projížďky kočárem, ochutnávka míchaných nápojů a poledního menu, ukázka práce modelářů nebo kovářského umění. Zájemci se mohli přenést do úplně jiného světa díky virtuální realitě nebo si zcela opravdově vychutnat grilované maso či voňavé vafle.

Příjemnou atmosféru dne skvěle dotvářela skupina Jazz Bond z Přerova a také několik hudebních či tanečních vystoupení žáků a absolventů školy.

Jsme rádi, že i v poněkud zvláštní „rouškové“ době se na akci sešlo dost lidí, ale na druhou stranu je trochu smutné, že tato oslava a možnost setkaní s bývalými spolužáky a kantory zůstala poněkud stranou zájmu mnohých radvanických občanů. Z úst samotných absolventů školy zaznívalo: „My, co jsme se odstěhovali, jsme tady, a místní nepřišli.“

Chci vyslovit opravdu velké poděkování svým kolegům, dále zaměstnancům Obce Radvanice a také všem dalším osobám a organizacím za jejich pomoc a nasazení při přípravách i samotném průběhu oslav, které myslím, i přes všechna omezení a komplikace, dopadly na výbornou.

Za ZŠ a MŠ Radvanice Mgr. Robert Hager, ředitel