Opatření 5/2021

Vážení rodiče.
Po zhlédnutí televizních zpráv (22.2.2021) jsem se rozhodl, že asi není na co čekat (nikdo nic neví a nikdo neudělá žádné rozhodnutí směrem k dětem). Abychom ochránili naše žáky a učitele, rozhodl jsem se, že pro žáky, kteří nyní dochází do školy, zakoupím nanoroušky. Uvolním na to finanční prostředky z finančních darů, které se škole podařilo získat v předchozích letech.
Jedná se o nanovlákennou, opakovaně použitelnou polomasku, která obsahuje nanovlákennou membránu NnF MBRANE - BreaSAFE® (ta tvoří i základ respirátorů třídy FFP3).
Je to český výrobek a správným používáním lze jeden respirátor používat týden a lze jej až 5x vyprat. Prostředky k denní dezinfekci a praní jsem taktéž zakoupil....a uvidíme.

Každý žák obdrží dva respirátory a dle výrobce (při správném používání) by tyto polomasky měly postačit na 10. týdnů......a i kdyby vydržely polovinu, tak jsme učinili alespoň něco pro ochranu nás všech.

Po odzkoušení roušek zvažuji i variantu pro děti v MŠ.

Respirátory žáci nebudou odnášet domů. Každý den po vyučování provedou dezinfekci respirátoru a ponechají ve škole.

Mgr. Robert Hager, ředitel školy