Vaříme zdravě!

Milí strávníci,

minulý školní rok jste se mě často ptali. Proč máme ryby? Proč máme luštěniny? Ráda bych vám na tyto otázky odpověděla.

Trend dnešní doby bohužel je se rychle najíst, a to i na úkor zdraví. Chipsy, Coca - cola, slazené nápoje, hodně smažená jídla a sladkosti.

Podle vyhlášky o školním stravování musí každá školní jídelna dodržovat plnění tzv. spotřebního koše. Co je to spotřební koš?

Je to porovnání doporučených dávek vybraných skupin potravin, které jsou dané vyhláškou.

Doporučené dávky potravin jsou stanoveny s ohledem na zdravou výživu, která je u školních dětí obzvlášť důležitá.

Druhy potravin, které jsou dány:   Maso

Ryby

Mléko

Mléčné výrobky

Tuky volné

Cukr volný

Zelenina

Ovoce

Brambory

Luštěniny

Proto musíme sestavovat jídelní lístek tak, aby obsahoval tyto potraviny a zároveň i plnit určitá procenta. Věřím, že toto vysvětlení nám bude k prospěchu a že i vy, strávníci,  budete nyní více spokojeni. Budeme rádi, když se zapojíte se svými nápady.

V letošním školním roce opět ve spolupráci s MŠ a družinou pro vás připravujeme

„Tvořeníčka“. V měsíci říjnu to bude Halloween, v prosinci Vánoční tvoření a v březnu Velikonoční tvoření.

Placení obědů nadále zůstává stejné:

-          převodem na účet, a to vždy k 20. dni v měsíci (platba na následující měsíc) Variabilní symbol zůstává žákovi po celou školní docházku stejný.

-          vhotovosti se platí v kanceláři školní jídelny na konci měsíce na následující měsíc vždy v termínech, které jsou vyvěšeny u vchodu do školní jídelny.

Těšíme se na vás v novém školním roce.

Kolektiv kuchyně