Podzim

Máme za sebou další podzimní týden, tentokrát s tématem „Co nám roste na poli – zelenina“. Děti neměly problém s poznáváním zeleniny. Během týdne si děti vyrobily zeleninový nebo ovocný talíř, vystříhaly si z novin a letáků různé druhy zeleniny a ovoce a lepily je na vystřižené talíře. Myslím, že byly moc povedené. Dále si děti vyrobily kukuřičný klas, polepily šablonu kukuřičného klasu opravdovou kukuřicí a poté dokreslily listy. Také se děti naučily taneček „Cib, cib, cibulenka“ a nacvičily pohádku „O veliké řepě“, kterou vám určitě, při nejbližší příležitosti, rády zahrají.  Celý týden jsme si zpívali písničky o zelenině – „Šla Nanynka do zelí, Cibuláři, Halí, belí“ a písničku „Zelenina“ (Svěrák, Uhlíř). Při naší práci také hodně využíváme interaktivní tabuli, na které pro děti připravujeme různá grafomotorická cvičení.